Pomoc zdalna

Kontakt

Dział handlowy
Serwis

Partnerzy

PI

comarch partner logo rgb comarch partner logo color

Szukaj

Rewizor KK - korekta kosztów

Nowy program w naszej ofercie - Program RewizorKK - korekta kosztów jest aplikacją korzystającą z danych programu InsERT RewizorGT pozwalającym na zestawienie dokumentów niezapłaconych objętych korektą kosztów podatkowych zgodnie z ustawą o podatku od osób fizycznych i prawnych obowiązującą od 01.01.2013r.

Program wylicza kwoty do korekty kosztów w danym miesiącu oraz wskazuje kiedy można je ponownie zaliczyć w KUP. Program analizuje dokonane zapłaty i przedstawia to w formie tabelarycznej. 

Zapraszamy do pobrania wersji demonstacyjnej.

RMUA roczne / Roczna informacja RMUA - nowa wersja dla Płatnika 10

W nowej wersji programu Płatnik oznaczonej numerem 9.01.001 ZUS niestety nie udostępnił możliwości wydrukowania rocznej informacji dla osoby ubezpieczonej – dokumentu potocznie zwanego RMUA. Jest ona aktywna od wersji oznaczonej literką 'B'. Jednak funkcjonalność tego rozwiązania w samym Płatniku jest bardzo ograniczona. Dodatkowym mankamentem jest duże zapotrzebowanie programu w zakresie liczby kartek jakie potrzebne są do wydrukowania tej informacji. W przypadku zestawienia rocznego jest to od 8 do 12 stron formatu A4. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego typu wydruk udostępniamy wersję 2.0 naszego programu 'Raport RMUA' . Program korzysta z danych zawartych w bazie programu Płatnik i na podstawie wysłanych i potwierdzonych dokumentów rozliczeniowych drukuje roczną informację RMUA w czytelnej i skondensowanej postaci pozwalając na oszczędność czasu i papieru przeznaczonego na wydruk. W wersji 2.0 mamy do wyboru 2 rodzaje wydruku informacji rocznej – wersja mieszcząca się na 4 stronach A4 (2 kartki) lub wersji mieszczącej się na 2 stronach A4 (jedna kartka) z zachowaniem pełnego wzoru zgodnego z rozporządzeniem MPiPS w zakresie wzorów dokumentów ZUS obowiązujących od dnia 01.09.2013r.

Program współpracuje z bazą Access oraz MS SQL Server w formacie programu Płatnik 10.01.001, 10.02.002

rmua

Czytaj więcej: RMUA roczne / Roczna informacja RMUA - nowa wersja dla Płatnika 10

Oprogramowanie na zamówienie

Oferujemy wykonanie dowolnych, dodatkowych modułów do programu Płatnik na indywidualne zamówienie, a także wykonanie modułów do zasilenia systemów finansowo-księgowych (KH, KPiR) danymi z innych systemów (magazynowych, fakturowych, bankowych). Zajmujemy się również pełnym wsparciem programu Płatnik (odzyskiwanie danych, naprawa uszkodzonych baz, odzyskiwanie haseł, szkolenia, serwis). Wszelkie zapytania można kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zestawienie dokumentów RSA z Płatnika

Istnieją sytuacje kiedy jest potrzeba sprawdzenia okresów nieskładkowych dla pracownika (np. wypisując świadectwo pracy, Z-3). Takie dane gromadzimy w programie Płatnik w dokumentach RSA. Niestety program ten nie pozwala w żaden sposób skorzystać z informacji w nim zgromadzonych. Dla takiego zastosowania powstał m.in. program 'Raport RSA' za pomocą którego możemy dane z dokumentów RSA otrzymać w przejrzysty, tabelaryczny sposób. Istnieje również możliwość wydrukowania tak przedstawionych danych.

Wersję demonstracyjną można pobrać tutaj.

Zestawienie dokumentów ZCNA/ZCZA z Płatnika

Często powstaje potrzeba sprawdzenia dokumentów ZCNA/ZCZA zapisanych w programie Płatnik w zakresie czy mamy kompletne zarejestrowania i wyrejestorwania członków rodziny poszczególnych ubezpieczonych. Program Płatnik niestety nie umożliwia wydrukowania takiego zestawienia. Aby ułatwić życie osobom zajmującym się sprawami ZUS i borykającymi się z problemem wertowania dokumentów papierowych lub przeglądania zapisanych danych bezpośrednio w programie Płatnik powstało narzędzie pod nazwą 'Raport ZCNA' generujące zestawienie dotyczące dokumentów ZCNA/ZCZA.

Program jest bezpłatny i można go pobrać tutaj.

NIP Kasownik, usuwanie NIP

Od 01.09.2011r. zmieniły się przepisy dotyczące danych identyfikacyjnych używanych w dokumentach zgłoszeniowych i rozliczeniowych do ZUS. Kluczowym identyfikatorem stał się tylko numer PESEL. 
W programie 'Płatnik' udostępnianym przez ZUS nie ma możliwości usunięcia nadmiarowych danych z kartotek ubezpieczonych. Ponieważ usuwanie ich ręcznie dla dużej liczby ubezpieczonych może być czasochłonne (szczególnnie w przypadku biur rachunkowych) proponujemy bezpłatny program do usunięcia z kartotek ubezpieczonych numerów NIP oraz numeru dokumentu tożsamości jeżeli wskazanym typem jest dowód osobisty.

Program usuwa nadmiarowe dane tylko i wyłącznie z kartoteki ubezpieczonych nie ingerując w dane
w dokumentach zgłoszeniowych i ubezpieczeniowych.

Program można pobrać tutaj.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd