Pomoc zdalna

Kontakt

Dział handlowy
Serwis

Partnerzy

PI

comarch partner logo rgb comarch partner logo color

Szukaj

RMUA roczne / Roczna informacja RMUA - nowa wersja dla Płatnika 10

W nowej wersji programu Płatnik oznaczonej numerem 9.01.001 ZUS niestety nie udostępnił możliwości wydrukowania rocznej informacji dla osoby ubezpieczonej – dokumentu potocznie zwanego RMUA. Jest ona aktywna od wersji oznaczonej literką 'B'. Jednak funkcjonalność tego rozwiązania w samym Płatniku jest bardzo ograniczona. Dodatkowym mankamentem jest duże zapotrzebowanie programu w zakresie liczby kartek jakie potrzebne są do wydrukowania tej informacji. W przypadku zestawienia rocznego jest to od 8 do 12 stron formatu A4. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego typu wydruk udostępniamy wersję 2.0 naszego programu 'Raport RMUA' . Program korzysta z danych zawartych w bazie programu Płatnik i na podstawie wysłanych i potwierdzonych dokumentów rozliczeniowych drukuje roczną informację RMUA w czytelnej i skondensowanej postaci pozwalając na oszczędność czasu i papieru przeznaczonego na wydruk. W wersji 2.0 mamy do wyboru 2 rodzaje wydruku informacji rocznej – wersja mieszcząca się na 4 stronach A4 (2 kartki) lub wersji mieszczącej się na 2 stronach A4 (jedna kartka) z zachowaniem pełnego wzoru zgodnego z rozporządzeniem MPiPS w zakresie wzorów dokumentów ZUS obowiązujących od dnia 01.09.2013r.

Program współpracuje z bazą Access oraz MS SQL Server w formacie programu Płatnik 10.*

rmua

Program rozbudowany jest o dodatkowe funkcje, których nie ma w samym programie Płatnik.

Program umożliwia:

 • wydruk rocznej informacji RMUA tylko dla osób które w danym roku kalendarzowym posiadają jakiekolwiek informacje rozliczeniowe. Program sam rozpoznaje takich ubezpieczonych i dla nich wydrukuje zestawienie RMUA.
 • program automatycznie dokona wydruku odpowiedniego dla danych wysłanych Płatnikiem 8 (podział finansowania ubezpieczony/płatnik) i dla danych wysłanych Płatnikiem 9, 10 (pełen podział na źródła finansowania)
 • pełne wsparcie dla Płatnika 10.* - wydruk informacji rocznej zgodny ze wzorem obowiązującym od 01.09.2013 (pełne rozbicie składek ZUS ze względu na źródło finansowania).
 • uwzględnienie kodów tytułów ubezpieczeń i przerw w opłacaniu składek obowiązujących od 01.09.2013r.
 • wydrukowanie informacji rocznej mieszczącej się najednej kartce A4 (2 strony).
 • wydruk rocznej informacji RMUA uzupełnionej o podsumowanie wszystkich składek z miesięcy dla których zostały wykazane składki na ubezpieczenia. Na tej podstawie łatwe staje się sprawdzenie wykazanych kwot na informacji RMUA z kartami wynagrodzeń pracowników.
 • zapisanie rocznej informacji RMUA w plikach PDF w dowolnym, zdefiniowanym przez użytkownika katalogu na dysku lokalnym lub sieciowym. W przypadku większej liczby firm prowadzonych w bazie Płatnika program dokona automatycznego podziału generowanych dokumentów PDF na podkatalogi odpowiadające nazwą płatników składek.
 • wydrukowanie imiennego zestawienia wygenerowanych informacji RMUA w celu potwierdzenia odbioru przez ubezpieczonych.
 • przykładowe wydruki -> 4 strony (2 kartki A4) / 2 strony (1 kartka A4)
 • wysyłka informacji rocznej bezpośrednio na adres email osoby ubezpieczonej (wersja rozszerzona)
 • możliwość podpisania informacji rocznej podpisem kwalifikowanym (wersja rozszerzona)

 Raport RMUA

 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej wersji demonstracyjnej (Opis programu)

W celu zamówienia programu należy uruchomić program w wersji demo, nawiązać połączenie z bazą danych, a następnie skorzystać z opcji ‘Zamów pełną wersję/aktualizację’.  Po otrzymaniu zamówienia zostaje przesłana na wskazane dane faktura proforma, a po jej opłaceniu faktura VAT i informacja o możliwości aktywowania programu.

 

Cennik obowiązujący od 20.12.2021r. (wszystkie ceny netto)

Program RaportRMUA - wersja podstawowa - nowa licencja 220.00,-
Program RaportRMUA - wersja rozszerzona* - nowa licencja 600.00,-
Program RaportRMUA - rozbudowa do wersji rozszerzonej* 380.00,-
Program RaportRMUA - abonament 12 m-cy na aktualizację (wykupiony przed upływem ważności aktualnie posiadanego) 110.00,-
Program RaportRMUA - abonament 12 m-cy na aktualizację (wykupiony do 30 dni po upływie ważności aktualnie posiadanego)** 140.00,-
Program RaportRMUA - abonament 12 m-cy na aktualizację (wykupiony po więcej niż 30 dniach po upływie ważności aktualnie posiadanego)*** 180.00,-

* wersja rozszerzona - uzupełniona o obsługę wysyłki e-mail oraz podpisu kwalifikowanego

** okres abonamentu liczony od następnego dnia po zakończeniu poprzedniego

*** okres abonamentu liczony od dnia wykupienia abonamentu

 

 Informacja dla zamawiających:

W celu zamówienia programu należy pobrać i zainstalować wersję demonstracyjną programu, a następnie za pomocą opcji 'Zamów pełną wersję' wygenerować zamówienie które zostanie przesłane do nas elektronicznie.

 

*** Bardzo prosimy o sprawdzenie podczas generowania zamówienia czy jest ono generowane dla docelowej bazy danych (proszę nie generować zamówienia z baz testowych, próbnych) bo wygenerowany klucz nie będzie działał z inną bazą niż ta zgłoszona do rejestracji. Błędne zgłoszenie bazy nie będzie uprawniało do bezpłatnej wymiany klucza aktywacyjnego ***

 

Dane do przelewu:

P.H.U. 'InnerSoft', 41-303 Dąbrowa Górnicza, ul. Wybickiego 1, NIP: 629-109-76-15 i w treści: Opłata za licencję Raport RMUA. 

Konto: 14 1050 1272 1000 0008 0235 7756

 

Our website is protected by DMC Firewall!